Kiralık Forklift Fiyatları

Kiralık Forklift Kiralama Fiyatları

Forklift Kiralama fiyatları değişken olup bunu belirleyen başlıca ana kriterler bulunmaktadır. Bunların en önemlileri;

  • Forkliftin özellikleri ve kapasitesi
  • Yapılacak kiralama süresi
  • Forkliftin kullanılacağı işletmenin koşullarıdır.

Forkliftin Özellikleri ve Kapasitesine Göre Değişen Fiyatlar  

Forklift satın alma fiyatları Akülü ve Dizel ürün olmasına göre, kaldırabileceği tonaj ve yükseklik kapasitesine göre değişmektedir. Dolayısıyla kiralama yapacak firmanın satın alma maliyetleri doğrultusunda forkliftin kiralama maliyetleri değişmektedir. Bu hesaplama özellikle kurumsal Forklift kiralama yani uzun dönem Forklift kiralama sözleşmeleri için geçerlidir. Örnek verecek olursak 3 Ton taşıma kapasiteli forkliftin kiralama ücreti ile 5 ton taşıma kapasiteli forkliftin kiralama ücreti aynı değildir çünkü maliyetleri farklıdır. Aynı şekilde aynı tonaj kapasitesine sahip olmasına rağmen akülü ve dizel forkliftin de satın alma maliyetleri farklı olduğu için kiralama rakamları da farklı olabilmektedir. Satın alma maliyetini etkileyecek tüm ilave unsur ekipmanlar aynı şekilde kiralama maliyetini de arttırmaktadır.

Forklift Kiralama Fiyatları

Yapılacak Kiralama Süresine Göre Değişen Fiyatlar

Kiralama süreleri uzun dönem 12- 24 -36 ay aralıklarında, Kısa dönem yani 1-6 ay aralıklarında ve parsiyel kiralama yani saatlik/ günlük şeklinde belirlenebilmektedir.

  • Uzun dönem Forklift kiralama operasyonunda süre arttıkça kiralama rakamları düşmektedir. Bu süre ortak sözleşme ile imza altına alındığı için örnek olarak 4 yıllık sözleşme boyunca aynı forklift ile devam edilmektedir. Sözleşme süresince forkliftin geri iadesi yapılamaz. Bunun sebebi sunulan avantajlı Forklift kiralama ücretidir. Bu sözleşmeler genel olarak sıfır forkliftlerle yapılmaktadır. Operatörün kiralayan firmaya ait olma durumlarında kiracı daha yüksek tutarlarda kira ücreti ödemektedir.
  • Kısa dönem kiralama ise genel olarak uzun dönem sözleşmeli kiralamalardan daha yüksek rakamlarda yapılmaktadır. Çoğu zaman bu makinalar ikinci el olduğu için avantajlı fiyatlarda yakalanabilmektedir. Kısa dönem kiralamalarda forkliftin nakliye ücretleri ekstra bir maliyet olarak kiralama fiyatlarına yansımaktadır.
  • Parsiyel / günlük Forklift kiralama; bu operasyonlarda genelde operatör ve forklift beraber olarak saatlik, kamyon indirme, günlük şekilde kiralanmaktadır. Kiralama yapılacak yerdeki işin süresi, operasyonun zorluğuna ve işin mesafesine göre kiralama fiyatları değişkenlik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse işletmenizde öz mal olarak forkliftiniz yoksa ve işletmenize gelen bir kamyonu deponuza boşaltmak istediğiniz zaman çevredeki bu çalışma koşullarındaki bir forklift kiralama firmasından hizmet alabilmektesiniz. Bu hizmeti veren firmalar genelde şahsı firmaları olup sahibi oldukları forklift sayısı sınırlıdır.

Kiralık Forklift Fiyatları

Forkliftin Kullanılacağı İşletmenin Koşullarına Göre Değişen Fiyatlar 

Uzun dönem ve kısa dönemli forklift kiralama operasyonlarında verilecek fiyatları etkileyen en önemli kriterdir. Bazı işletmeler  günde tek vardiya bazıları ise 3 vardiya çalışmaktadır. Forkliftin gün içinde çalışacağı yoğunluk ve saat süresi kiralama fiyatlarını değiştirmektedir. Diğer yandan işletmenin zemin  , ortam  ve zorluk derece koşullarına göre de kiralama fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir.

Forklift Kiralama Fiyatları

Tekmak Forklift Kiralama Fiyatları

Yukarıdaki etkenlerden yola çıkarak bu maliyetleri kendisi için ve müşterisi için yapabilecek profesyonel kiralama firmaları ile çalışmak çok önemlidir. Aksi durumda işin belirli kısmında operasyon yönetilemez durumlarda olacak ve sözleşme şartlarına uyulmayacaktır. Bu durumlardan en çok mağdur olacak forklift kiracılardır. Tekmak olarak profesyonel saha yöneticilerimiz sizleri yerinde ziyaret ederek koşullarınızı gözlemlemekte ve ihtiyaçlarınızı sizlerle beraber belirlemektedir.

Doğru yapılan değerlendirmelerle oluşacak en iyi fiyat ile siz değerli müşterilerimize kiralama yapacağımızı belirtmek isteriz. Tekmak İstif kiralama fiyatları   doğru operasyon, doğru hizmet ile oluşacak en rekabetçi kiralama fiyatları olacaktır.

Çevrimiçi
Merhaba yardımcı olabilir miyim?
Forklift veya İstif Makinası Talebinize Nasıl Yardımcı Olabilirim?