forklift kiralama

Forklift Kiralama

Forklift kiralama, Çatallı istifleyici olarak da bilinir. Fiziksel güç kullanılarak kaldırılması mümkün olmayan ağırlıkların taşınmasını ve istiflenmesini sağlayan cihazlardır. İnsan gücünün sınırlarını aşan yükler, çatallı mekanizması sayesinde kolayca taşınır. Her sektörde kullanıma uygun şekilde tasarlanır. Ağır yüklerin taşınması forklift ile sağlanır. 400 kg ila 40 ton arasında taşıma kapasitesi bulunur. Kullanılması planlanan amaçlar gözetilerek kapasitesinde düzenlemeler yapılması mümkündür. Tarafınızdan belirlenen operasyonel sürece göre forklift kiralama hizmeti yapılır.

Günümüzde birçok firma forklift kiralama hizmetinden yararlanarak, bu hizmetin sağladığı kolaylıklardan faydalanmaktadır. Forklift cihazları, ağır iş makinası olarak sınıflandırılır. Forklift makineleri, 19. Yy ilk yıllarında, zincirli çekme yöntemi ile yük kaldırmaktaydı. Mevcut beklentilerin ve fonksiyonelliğin karşılanmayışı nedeniyle, günümüzdeki haline evirilmiştir. Hemen her alanda kullanılsa da, başlıca kullanım alanları aşağıdaki gibidir:

 • Fabrikalar,
 • Depolar,
 • AVM depo alanları,
 • İnşaat sektörü,
 • Limanlar,
 • Gümrük kapıları vs

 

Forklift Kiralama

Forklift Makinası Ne İşe Yarar? Avantajları Nedir?

 • Çatallı sistemi sayesinde yük mekanizması saptanarak kaldırma işlemi yapılır.
 • Kullanılacak alan ve taşınacak yüklere göre boyutlandırılmış makinalarla Forklift kiralama mümkündür. İstenen ölçülere indirgenerek, verim düşürülmeden, alan tasarrufu yapılır. Standart bir kiralık Forkliftin ölçüsü 1100 mm ila 1200 mm arasında değişmektedir. Çatal yüksekliği ise harici 2700 mm ila 3200 mm seviyelerinde düzenlenebilir.
 • Geniş taşıma kapasitesi ve kolay kullanımlı mekanizması bulunur. Kullanım amacı doğrultusuna göre farklı özelliklerde cihazın geliştirilmesi mümkündür.
 • Çok alan kaplamamasına karşın maksimum taşıma sınırı yüksektir.
 • Kısa sürede kaldırma, taşıma ve istifleme prosedürü tamamlanır. İş programının akışı bozulmadan çalışma imkânı sağlanır.
 • Dizel, elektrikli, LPG’li olarak farklı yakıtlarla çalışacak biçimde üretilebilir.

Neden Forklift Kiralama?

Geçmişte, yüklerin taşınması için insan gücü ya da vinç kullanımına ihtiyaç duyulmaktaydı. Sürekli inovasyona uğrayarak, ihtiyaçlara uygun adaptesi sağlanan forklift bu açığı kapatmaktadır. Son yıllarda kullanımı artarak birçok alanda kullanımı yaygınlaşmıştır.

Bazı sektörlerde dönemsel kullanımlara gereksinim duyulabilir. Böyle durumlarda makinayı temin etmesi kolaydır. Forklift kiralama hizmeti veren firmalarla bu ihtiyaç kolayca giderilir. Kiralama seçeneğinin bulunmasıyla, ciddi ödeme planlarından kaçınarak dönemsel hizmet alınabilir. Satış durumunda ödenmesi istenen miktar, firmanızın farklı alanlarına yönlendirilerek sermaye kontrolü sağlanabilir. Bilanço kaydı yapılması gerekmez, muhasebe çıktısı azalır.

Forklift Kiralama

Sigorta, onarım, rutin muayene kontrolleri ve yüksek KDV gibi zorunluluklarınız bulunmaz. Forklift kiralama firması teknik ekibi sayesinde cihazla ilgili sorunlar anında çözülür. İşleyiş aksaklığını önlemesi muhtemel tüm sorunlar önceden belirlenerek giderilir.

Şirket faaliyetlerinize uygun ücretsiz danışmanlık sayesinde süreç hakkında endişelenmeniz gerekmez. Firmanızın ihtiyacı olan forklift sayısı ve özellikleri belirlenerek verim sağlanır.

Birçok hizmet, forklift kiralama anından itibaren ek masraf talep edilmeden sunulur. Takip ve raporlama hizmeti sayesinde işgücü tasarrufu yapılması hedeflenir.