forklift lastiği

Forklift Lastiği

Forklift Lastiği; denge ağırlıklı dizel, akülü ve LPG/ benzin motorlu forkliftlerin hepsinde forklift lastiği kullanılmaktadır. Forklift lastikleri forkliftlerin kaldırma tonajları ve tiplerine göre farklı ölçülerde olmaktadır.  Lastiklerin ömrünü belirleyen faktörler, forkliftin gün içinde çalışma saati, zemin koşullarıdır. Gün içinde çok çalışan bir forkliftin lastiğinin ömrü daha kısa ömürlü olacaktır ya da bozuk stabilize bir zeminde yine lastiğin ömrü düşük olacaktır.

Forklift lastikleri genel manada havalı ve dolgu lastik şeklindendir. Havalı lastikler iç şambrel lastiği olan hava ile şişen lastiklerdir. Bu lastikler sürücü açısından konforlu ama aynı zamanda çabuk patlayabilen türdendir. Patladığı anda araç lastiği gibi belirli bir süre gitmesi söz konusu olmayıp aynı zamanda çalışmanızı engelleyecek durumu gelecektir. Havalı lastiklerin kullanım ömrü dolgu lastiklere göre daha düşüktür. Esnemeye müsait olduğu için konforlu olup bazen de esneklik özelliği operasyonun niteliğine göre olumsuz olduğu için dolgu lastik tercih edilmektedir. Genelde siyah renkli olup fabrikalarda iz bırakmaması için beyaz iz bırakmayan modelleri de bulunmaktadır.

forklift lastiği

Dolgu forklift lastiği içinde hava olmadan katmanları tamamen kauçuk olan ve direk jantın üstüne presle sabitlenen lastik çeşitleridir. Zeminde delici ve kesici parçalar olması halinde kolayca patlama ve yarılma olmasın amaçlı dolgu lastik tercih edilmektedir.  Son yıllarda akülü forkliftlerin depo içinde çalışması tercih edilmektedir ve bu ürünler yüksek raflara mal koyduğu için esnemeyi kesmesi açısından da dolgu lastik tercih edilmektedir. Türkiye’ ye ithal olan gelen akülü forkliftlerin hemen hepsi standart olarak dolgu lastikli olarak gelmektedir. Dolgu lastiklerde de havalı gibi beyaz ve siyah seçeneği bulunmaktadır. Siyah dolgu epoksi zeminde fabrika içinde iz bıraktığı için beyaz dolgu lastikler tercih edilmektedir. Bu lastiklerin ömrü havalı forklift lastiklerinden daha uzundur. Maliyeti havalı lastiklerden fazla olup , ortalama 3 katına kadar çıkmaktadır. Eskiyen lastikler presde sökülerek tekrar yenileri janta preslenmektedir. Dolgu lastik kullanımı oranı her geçen gün ülkemizde artmaktadır.

Forklift lastiklerinde Tekmak olarak geniş stoklarımız bulunmaktadır. Havalı, dolgu lastiklerde tüm ebatlarda stoktan derhal teslim yapabilmekteyiz. Tüm marka ve modellerin havalı ve dolgu lastiklerini 1 iş günü içerisinde firmanıza teslim etmekteyiz. Lastiklerin sökme takma ve presleme işlemleri teknik personellerimiz tarafından yerinde hızlıca yapılmaktadır. Forklift lastiği talepleriniz için satış sonrası hizmetlerimizle temas kurmanız yeterlidir.

Forklift lastiği siz değerli müşterilerimiz için hizmet alanımızı genişlettik. Bundan sonra 81 ilde hizmet ağımızı görebilirsiniz. Hizmet verilen şehirler: Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak tüm illerde temsilciliklerimizle iletişim kurmak için bize yazabilir veya arayabilirsiniz.