istif makinası nedir

İstif Makinası Nedir Nerelerde Kullanılır

İstif Makinası, Paletli yüklerin depo içlerinde dikine istiflenmesi ile ilgili kullanılan makinalardır. İstif yapılan yerlerde genelde raflar bulunmaktadır. İstif makinaları kapalı depolarda temiz ve düzgün zeminlerde çalışma prensibine sahiptir. Genel manada operatör koltuğu bulunmayan ayakta kullanılan ekipmanlardır.  Forklift ve Reachtrucklara göre daha uygun fiyatlarda satılmaktadır.  Forklift ile kamyon ve tırdan indirilen yüklerin işletme içerisinde depolama ve istifleme yapılmasında kullanılır. Bu ekipmanlar forkliftler gibi dışarıda çalışamaz ve rahatlıkla kamyondan yük indirme ve bindirme yapamazlar.

 

İstif makinası Manuel, Yarı Akülü ve Tam Akülü şeklinde 3 gruba ayrılmaktadır.

Manuel İstif Makinası

Kaldırmanın hidrolik olarak elle yapıldığı, yürümenin yine kullanıcı tarafından itilerek yapıldığı basit ekipmanlardır. Fiyat olarak en uygun çeşit olup yoğun çalışmayan işletmelerde ekonomik çözümler olmaktadır. Yük kaldırma kapasiteleri 500 kg ile 1.500 kg arası değişmektedir. Kaldırma yükseklikleri ise 1 metre ile 3 metre arasında değişebilmektedir. İşletmenizde yoğun bir temponuz yoksa ekonomik çözüm olarak Alfa Manuel İstif makinasını Tekmak’dan tercih edebilirsiniz.

Tekmak Manuel İstif makinasında SFH1016 ve SFH1516 ürünleri pazarda yer almaktadır. Bu ürünler 1.0 ton ve 1.5 ton taşıma kapasiteli olup 1.600 mm kaldırma kapasitesine sahiptir.

manuel istif makinası alfa

 

Yarı Akülü İstif Makinası

Kaldırmanın Akü / Elektrik gücü ile yapıldığı, yürümenin kullanıcı tarafından iterek yapıldığı orta seviye ekipmanlardır. Fiyat olarak manuel istif makinası ile Tam akülü istif makinası arasında kalmaktadır. Ürünlerin kaldırılması daha hızlı ve kolaydır. Ürünler kaldırılırken İnsan gücü kullanılmamakta bir buton sayesinde otomatik kaldırma yapabilmektesiniz. Yürüyüş prensibi manuel istif makinası ile aynıdır. İşletmenizde istifleme alanınızda yürüyüş mesafeniz az ve yükleriniz sıklıkla dikine istifleniyorsa Alfa yarı akülü istif makinasını Tekmak’ dan tercih edebilirsiniz.

Tekmak Yarı akülü İstif makinasında müşterilerine SPN1516 ve SPN1525 modelleri ile çözümler sunmaktadır. 1.5 ton taşıma kapasiteli olan bu ürünlerimiz 1.600 mm ve 2.500 mm kaldırma alternatiflerine sahiptir. Ergonomik ve Modern Dizayna sahip bu ürünümüzün başlıca özelliği kaldırma esnasında rakiplerimizden daha sessiz ve daha hızlı kaldırmasıdır.

akülü istif makinası

Tam Akülü İstif Makinası

Kaldırmanın ve yürüyüşün Akü / Elektrik gücü ile yapıldığı tam otomatik ekipmanlardır. İşletmelerde tam biz çözüm ortağıdır. İşletmede çoğu zaman Forklift ihtiyacına gerek kalmadan bu ekipmanla işinizi çözebilirsiniz. Bu ekipmanlar forkliftlere göre daha ekonomik ve daha küçük, hafiftir. Asma katlarda, çekme katlarda rahatlıkla çalışabilmektedir. Yük asansörlerine rahatça sığabildiği için katlara çıkartabilirsiniz. Bu ürünlerin işletme içlerinde ve düz zeminlerde çalışması gereklidir. Yük taşıma kapasitesi 1.0 ton ile 2.0 ton arasında olup kaldırma yükseklikleri 1 metre ile 4,5 metre arasında değişebilmektedir. Tam akülü istif makinaları Türkiye ‘de traksiyoner akü ve kuru tip bakım gerektirmeyen akü tiplerinde satılmaktadır. Traksiyoner akü ile çalışan modeller daha profesyonel ekipmanlardır, yoğun çalışan yerlerde daha fazla tonaj, daha fazla kaldırma kapasitesine sahip olup satış fiyatları daha yüksek olan ürünlerdir.  Tam akülü İstif makinasını traksiyoner akü ve kuru tip akü çeşitleri ile Tekmak’ dan tercih edebilirsiniz.

Tekmak tam akülü İstif makinasında ECL10 modeli ile sizlere çözüm sunmaktadır. ECL10 1.0 ton taşıma kapasitesine sahip 2.900 mm kaldırma yüksekliğine erişebilmektedir. Dünyaca ünlü Curtis işletme sistemi ile çalışan makinamız depo içlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz ergonomik ve modern görünüştedir.

Satışta güven, Serviste önem ilkesini benimseyen Tekmak bu ürünlerin hepsi ile ilgili konusunda uzmanlaşmış satış sonrası hizmetler mühendisleri ve teknisyen kadrosuna sahiptir. Ürünlerimiz ilgili geniş yedek parça stoklarımız ile müşterilerimizin her daim yanında olmayı bir görev bilmekteyiz.  Bu ürünlerle ilgili bilgi almak istemeniz halinde Satış saha yöneticilerimiz her daim sizleri firmanızda ziyaret etmeye hazırdır.

tam akülü istif makinası